Tudjuk jól, hogy mekkora kihívás, mikor elérkezik a lakásfelújítás ideje. Zsong az ember feje a kérdésektől. Milyen csempét, járólapot, burkolatot vegyek? Greslapot vagy csak sima járólapot vásároljak? Melyik csempe márkában (Zalakerámia, Opoczno, Cersanit, Tubadzin, Paradyz) bízhatom meg? Hol tudom megvásárolni egy helyen a csempét és a padlólapot? Mire figyeljek a burkolatok vásárlásakor? Még sorolhatnánk a kérdések felsorolását azok alapján, amit a jászberényi út 29. szám alatti üzletünkben hallunk nap, mint nap. Az elkövetkezendő néhány sorban megpróbáljuk összefoglalni és egyben megválaszolni a vevőket leginkább foglalkoztató kérdéseket.

 

Mi a burkolat?
A járólap és a csempe közös elnevezését hívják a szakmában burkolatnak. Aki látott már
burkolót kivitelezni, az tudja, hogy a járólapot és a csempét is ők helyezik fel a különböző felületekre.

 

Mi a csempe?
A csempe a falfelületek burkolására alkalmas elem. A lakásban legtöbbször a
konyhában, fürdőszobában, wc-ben, mosókonyhában és tároló helységekben szokták alkalmazni. Néhány helyen olvashatjuk, hogy padlóra is helyezhető, de mi ezt nem javasoljuk, mivel az anyaga gyenge és hamar törik.

 

Mi a dekorcsempe?
A
dekorcsempe különböző méretű, egyedi megjelenésű csempe, amit általában egy falfelület burkolására szoktak használni. Régebben egy csíkban használták a dekorcsempét a tervezők és a kivitelezők, napjainkra a legújabb trendek már egy egész falat burkolnak ezzel a termékkel. Árban jelentős különbségeket tapasztalhatunk, hiszen a négyzetméter ár mellett megjelentek a darabáras dekorcsempék is.

 

Mi a padlólap?

A padlólap és járólap csak nevében különbözik, de a valóságban ugyanarról a termékről beszélünk. Fontos kihangsúlyozni, hogy a padlólap nem csak földre, hanem falfelületre is tökéletesen alkalmazható erős anyaga miatt.

 

Mi a gresslap?

A gresslap a legerősebb járólap! Otthonunkban használhatjuk beltérre és kültérre egyaránt, mert fagyálló tulajdonsággal rendelkezik.

 

6. szempont, amire érdemes figyelni a burkolólap vásárlásakor?

1.Tervezzük meg a burkolandó felületet (rajzolva vagy 3D program segítségével). Csempeboltunkban ebben is tudunk segítséget nyújtani!

2. A tervezés során mindig kalkuláljunk a vágásnál keletkező veszteséggel! Érdemes mindig legalább egy dobozzal többet rendelni a csempéből és járólapból a veszteség és a jövőbeni javítások végett!

3. Soha ne vásároljuk meg részletekben a burkolatokat! A gyakorlatból tudjuk, hogy hiába ugyan az a termékcsalád, de, ha két különböző gyártásból származik, akkor lehet színárnyalat különbség. Javasoljuk, hogy a padlólap és a csempe vásárlásakor is mindig egybe rendeljük meg a teljes mennyiséget.

4. A burkolat eredeti csomagolását és a rajta található kódokat mindig tegyük el, hogy később utánrendelés esetén be lehessen azonosítani a terméket!

5. Mikor a burkolatot megtervezzük és kiválasztjuk, érdemes a fugának a színét is kiválasztani.

6. Soha ne webshopból vásároljunk burkolólapot! Hiába a kimagasló képrögzítési technika, egy fotó soha nem fogja visszaadni a tökéletes színárnyalatokat.

 

Mit érdemes tudni a kopásállóságról?

A padlóburkoló lapok kopásállóságát a PEI értékkel mérik. Jelenleg még 5 osztályba sorolják ezek alapján a padlólapokat.

 

Milyen felületű burkolólapokat lehet ma megvásárolni?

Jelenleg a burkolólapok között három különböző felületet különböztetünk meg. Ezek az alábbiak: matt, fényes, lappato (fél fényes)

 

Milyen gyártoktól érdemes burkolólapot vásárolni?
Jelenleg mi ezeket a márkákat ajánljuk nyugodt szívvel:
Zalakerámia, Opoczno, Cersanit, Tubadzin, Paradyz, Marazzi, Ape, Arte, Kwadro, Golden Tile.

Reméljük, hogy ezzel a pár sorral sikerült segítséget nyújtani a burkolatokkal, csempékkel, járólapokkal kapcsolatban felmerült kérdésekre. Ha segítségre lenne szüksége a tervezésnél vagy a termékek kiválasztása során, keressen minket bizalommal!